8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Шефот на украинската дипломатија: Киев и Москва на работ на договор за извоз на жито

Шефот на украинската дипломатија: Киев и Москва на работ на договор за извоз на жито

Украина и Русија се на прагот да постигнат договор за извоз на жито, изјави министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, во интервју...

Latest news

- Advertisement -spot_img