2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Швајцарски милијардер

Швајцарски милијардер: Понуден ми е Челзи

Швајцарскиот милијардер Хансјерг Вис ја разгледува понудата за купување на актуелниот европски шампион Челзи од рускиот милијардер Роман Абрамович. „Абрамович моментално се обидува да ги...

Latest news

- Advertisement -spot_img