8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

чернобил

Кои се луѓето кои го „исчистија“ Чернобил по нуклеарната катастрофа

Експлозијата во реакторот 4 во нуклеарната централа во Чернобил е една од најстрашните нуклеарни и еколошки катастрофи во историјата на човештвото. Зрачењето не се...

Меѓународната агенција за атомска енергија најави престој на Русите во Чернобил

Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) во вторникот ја осуди руската привремена окупација на нуклеарната централа Чернобил како многу опасна и понуди...

Руските трупи си заминуваат од Чернобил

Руските војници кои ја зазедоа нуклеарната централа во Чернобил на 24 февруари денеска почнаа да го напуштаат комплексот и другите исклучени зони, соопшти украинската...

Украинските власти тврдат дека руските војници ја уништиле лабораторијата во Чернобил

Руските војници кои ја окупираа нуклеарната централа во Чернобил ја „ограбиле и уништиле“ лабораторијата во таа нуклеарна централа, тврдат украинските власти. Државната агенција на Украина...

(Видео) Зеленски со порака-ќе се бориме се додека нападите не престанат!!!

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека на првиот ден од инвазијата биле убиени 137 Украинци, а американскиот функционер не сакал да ги процени загубите...

Latest news

- Advertisement -spot_img