2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

челзи

Косопственикот на ЛА Доџерс го презема Челзи за 4,25 милијарди фунти

Групата, предводена од Тод Боли, косопственик на бејзбол тимот Лос Анџелес Доџерс, даде понуда вредна 4,25 милијарди фунти (5,2 милијарди долари; 4,97 милијарди евра)...

Романо: Барселона блиску до договор со нов стопер

Познатиот спортски новинар Фабрицио Романо тврди дека Барселона е блиску до доведување на стопер од Премиер лигата, поточно од Челзи .Станува збор за данскиот...

Швајцарски милијардер: Понуден ми е Челзи

Швајцарскиот милијардер Хансјерг Вис ја разгледува понудата за купување на актуелниот европски шампион Челзи од рускиот милијардер Роман Абрамович. „Абрамович моментално се обидува да ги...

Украинците го контактирале Абрамович, а тој се согласил да им помогне,му сврте грб на Путин најголемиот олигарх

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, се обидува да посредува за мирен крај на војната во Украина, изјави неговиот портпарол. Имаше притисок од Абрамович од Британија...

Роман Абрамович го предаде Челзи на хуманитарната фондација на клубот

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович денеска соопшти дека се повлекува од менаџерската позиција во Челзи. Тој објави изјава на Твитер во која вели дека откако...

Latest news

- Advertisement -spot_img