3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

централна Кина

Поради короната го затворија градот со шест милиони жители!

Женгжу, град во централна Кина, кој е дом на џиновска фабрика за iPhone, нареди шест милиони луѓе да се затворат откако порастот на случаите...

Latest news

- Advertisement -spot_img