5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

цена

од полноќ пад на цените на горивата

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ од полноќ се намалува за 2,50 денари, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар....

Српските граѓани точат најскапи бензин и дизел

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо гориво во споредба со другите жители на земјите од поранешна СФРЈ и покрај тоа што во последните...

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

На светските берзи цените на нафтата драстично паднаа минатата недела, спуштајќи се на нивоата од февруари оваа година под притисок на загриженоста дека рецесијата...

Цените на пелетите веќе растат над 330 евра за тон

Цените на пелетите веќе растат. Така,цена за  еден тон на големо изнесува околу 240 евра, додека цената што ја плаќаат граѓаните изнесува 330 евра,...

Србија ги ограничува цените на плинот

Српската влада усвои уредба за привремена мерка за ограничување на цената на гасот и надоместување на разликата во цената на природниот гас набавен од...

Цените на нафтата драстично паднаа, САД размислуваат да слетаат до 180 милиони. барели од резервите

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден веќе неколку месеци размислува да стави на пазарот до 180 милиони барели нафта од Стратегиската нафтена резерва (СРП),...

Залихите на нафта стануваат „потенки“, цената повторно дивееше

Светските цени на нафтата драстично пораснаа минатата недела, по две недели пад, бидејќи трговците се загрижени за можни нарушувања во снабдувањето, додека светските залихи...

Цените на нафтата паднаа втора недела по ред

Цените на нафтата на светските берзи паднаа минатата недела, вторпат по ред, за повеќе од 4 отсто, бидејќи се намалија стравувањата на трговците од...

Скокна цената на нафтата на азиските берзи!!

На азиските берзи во петокот се тргува внимателно, по два дена силен раст на цените на акциите, додека доларот дополнително ослабна во однос на...

Како сега паѓа цената на нафтата?

Додека сите се натпреваруваат во жалење за поскапувањето на горивата, цената на нафтата на берзата е малку „крива“ од минатиот четврток, но јасно покажува...

Latest news

- Advertisement -spot_img