25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Цената на нафтата порасна втора недела по ред

Цената на нафтата порасна втора недела по ред

Цените на нафтата пораснаа на светските берзи минатата недела, втор пат по ред, откако Европската комисија предложи постепен прекин на увозот на руска нафта. Цената...

Latest news

- Advertisement -spot_img