21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Христијан Мицкоски

Мицкоски-Очекував сериозно да размислат и барем еднаш да го стават државниот и народен интерес пред личниот (велам личен бидејќи таму веќе нема ниту партиски).

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19, информираше неговата партија преку соопштение. Оттаму велат дека токму позитивниот тест за корона е причината за...

Мицкоски се надева дека пратениците од власта ќе кажат „не“ во последен момент

Тоа што ќе се случува овие два дена во рамките на Парламентот е обична фарса, бидејќи само 41 глас се доволни за т.н. заклучоци...

Мицкоски: Вечерва се случи тежок инцидент, кој по сите параметри е класична полициска монтажа

Вечерва се случи тежок инцидент, кој по сите параметри е класична полициска монтажа чија цел беше или убиство на некој недолжен граѓанин, мајка со...

Димитар Ковачевски денеска ќе одржи средба со претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски денеска ќе одржи средба со претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со францускиот предлог за...

Христијан Мицкоски-Благодарам Македонијо! Величествена ноќ, енергија и сила за промени (ВИДЕО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на социјалните мрежи објави снимка од дрон, направена за време на вчерашниот протест на артијата пред Владата на Република...

Мицкоски: На секоја власт на која ѝ се случува народ ќе падне со целиот нејзин срам и страв

Промени мора да има. Оваа битка ја водам и за вас и за вашата поддршка секојдневно копнеам. Поддршката ќе заврши со промената на оваа...

Мицкоски не прифаќа EУ доколку предлогот е да не асимилираат и бидеме Бугари

Како да зборувам за Европа сега денеска, кога ние денеска сме уценувани да прифатиме ако е ова точно, ќе треба да прифатиме да се...

Христијан Мицкоски-Од власта се плашат и знаат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по апсењето на наводно блиски луѓе и обвинувањата од СДСМ за инволвираност за случајот со продажбата на ниви во...

Latest news

- Advertisement -spot_img