7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

ФИБА ги елиминираше Русите и Белорусите од сите натпреварувања

ФИБА ги елиминираше Русите и Белорусите од сите натпреварувања

Меѓународната кошаркарска федерација (ФИБА) ја потврди одлуката за суспензија на руската и белоруската машка и женска репрезентација од сите натпреварувања под покровителство на ФИБА...

Latest news

- Advertisement -spot_img