0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

украинско жито

Товарни бродови со украинско жито блокирани во пристаништата

Товарните бродови со украинско жито беа блокирани во пристаништата бидејќи Москва бараше гаранции за заштита на руската флота во хуманитарниот коридор во Црното Море...

Русија го суспендира договорот за извоз на украинско жито преку пристаништата на Црното Море

Русија не го прекинува учеството во договорот за извоз на многу потребното украинско жито преку пристаништата на Црното Море, туку го суспендира, изјави во...

Путин е подготвен да преговара за извоз на украинско жито, но под еден услов

Во телефонски разговор во саботата, рускиот претседател Владимир Путин им рекол на францускиот претседател Макрон и на германскиот канцелар Шолц дека Русија е подготвена...

Latest news

- Advertisement -spot_img