22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

украинската војна може да се прелие

Експлозии во Придњестровје, украинската војна може да се прелие

Претседателката на Молдавија Маја Санду за денеска свика седница на Врховниот совет за безбедност на земјата поради инцидентите во самопрогласениот регион Придњестровје, соопшти нејзиниот...

Latest news

- Advertisement -spot_img