7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Украина и САД ја обвинуваат Русија дека „незаконски отстранила“ илјадници украински деца од регионот на Донбас и ги однела во Русија

Украина и САД ја обвинуваат Русија дека „незаконски отстранила“ илјадници украински деца од регионот на Донбас и ги однела во Русија

Украина и САД ја обвинуваат Русија дека „незаконски отстранила“ илјадници украински деца од регионот на Донбас и ги однела во Русија, пишува Нова. Повикувајќи се на украинското...

Latest news

- Advertisement -spot_img