7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Украина и Русија разменија 320 тела на загинати војници

Украина и Русија разменија 320 тела на загинати војници

Руски војници ги вратија во Украина телата на десетици украински војници кои загинаа во челичарницата „Азовстал“. Според некои светски агенции, телата, наводно, биле префрлени во...

Latest news

- Advertisement -spot_img