7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Украина бара руските космонаути да бидат отстранети од Меѓународната вселенска станица

Украина бара руските космонаути да бидат отстранети од Меѓународната вселенска станица

Министерството за надворешни работи на Украина повика на исклучување на руските космонаути од идните мисии на Меѓународната вселенска станица (МВС), откако тројца Руси во...

Latest news

- Advertisement -spot_img