14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

трка на бикови

Првата трка на бикови се одржа во Памплона по три години

Првото трчање на биковите се одржа денеска во Памплона во рамките на фестивалот Сан Фермин.Во трката која траеше две минути и 35 секунди немаше...

Latest news

- Advertisement -spot_img