7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Тренер се соочува со 11 обвиненија за сексуално злоставување на млади пливачки

Тренер се соочува со 11 обвиненија за сексуално злоставување на млади пливачки

Австралискиот тренер во пливање Дик Кејн (76) се соочи со 11 обвиненија за сексуално злоставување млади пливачки во текот на 70-те години од минатиот...

Latest news

- Advertisement -spot_img