7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Тестенини и шлаг се вадат од полиците на продавниците

Тестенини и шлаг се вадат од полиците на продавниците

Државниот инспекторат на Република Хрватска во средата објави повлекување на два вида Lucky Me инстант тестенини од тајландски производител поради присуство на 2-хлоро-етанол, додека...

Latest news

- Advertisement -spot_img