14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Татковното отсуство наскоро ќе стапи на сила. Еве ги деталите

Татковното отсуство наскоро ќе стапи на сила. Еве ги деталите

За десет дена, на 1 август годинава, ќе стапи во сила изменетиот Закон за породилно и родителски надоместок, со кој се воведува ново право,...

Latest news

- Advertisement -spot_img