4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Талибанците одбележаа една година од повлекувањето на американската војска

Талибанците одбележаа една година од повлекувањето на американската војска

Над Кабул синоќа имаше голем огномет по повод првата годишнина од повлекувањето на американските војници од Авганистан, ден кој талибанците го слават како „Ден на слободата“. Повлекувањето,...

Latest news

- Advertisement -spot_img