7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Сè што треба да знаете за Доњецк и Луганск

Сè што треба да знаете за Доњецк и Луганск

Одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да ја признае независноста на самопрогласените региони Доњецк (ДНР) и Луганската Народна Република (ЛНР), според многумина, ќе го...

Latest news

- Advertisement -spot_img