7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Сѐ уште не е пристигната турбината за Северен тек 1

Сѐ уште не е пристигната турбината за Северен тек 1

Извршниот директор на Газпром Виталиј Маркелов денеска соопшти дека сè уште не ја добиле Сименс турбината за компресиската станица Портоваја од гасоводот Северен тек...

Latest news

- Advertisement -spot_img