20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Стотици починати во топлотен бран во Европа

Стотици починати во топлотен бран во Европа

Според извештаите и бројките објавени денеска, како последица на топлотниот бран што го погоди Пиринејскиот Полуостров во последните недели починаа стотици луѓе. Најмалку 360 луѓе починаа од...

Latest news

- Advertisement -spot_img