22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

стопирана испорака

Без рубли – нема гас: Некои ги прифатија условите, некои не, кому му е најнепријатно???

Без Рубла - без гас!! Руски Гаспром вчера ја прекина испораката на природен гас за Полска и Бугарија поради одбивањето да плати за енергија...

Latest news

- Advertisement -spot_img