17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Според Евростат индустриските производи поскапеле за 35 отсто за една година

Според Евростат индустриските производи поскапеле за 35 отсто за една година

Во јуни продажните цени на производителите на индустриски производи во ЕУ и еврозоната се зголемија за повеќе од еден процент во однос на мај,...

Latest news

- Advertisement -spot_img