25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Софија бара државотворност за Бугарите во Македонија

Софија бара државотворност за Бугарите во Македонија

Бугарскиот премиерот Кирил Петков наскоро нема да го посети Скопје, изјави шефицата на Кабинетот на претседателот на Владата на Бугарија, Лена Бориславова. – Наскоро нема...

Latest news

- Advertisement -spot_img