7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Соработка на руската и на белоруската војска

Соработка на руската и на белоруската војска

Воздухопловните сили на Белорусија денеска започнаа воена вежба што ќе се одвива во соработка со Русија, пренесе Бета. Според белоруското Министерство за одбрана, вежбата вклучува...

Latest news

- Advertisement -spot_img