13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

соопштение

Граѓаните да кажат дали сакаат менување на учебници, историја и на идентитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе собира 150 илјади потписи за референдумско изјаснување на граѓаните со цел спречување на асимилацијата и бугаризација на македонскиот народ и држава. Македонската...

ОПШТИНА ОХРИД :Драги господа од СДСМ,заврши времето на популистички изјави и евтин маркетинг. Тоа и Охриѓани ви го кажаа на последните локални избори.

Жално и крајно не сериозно е тоа што СДСМ Охрид не се обиделе нити точно да ги пребројат 100те дена од мандатот, а камо...

Latest news

- Advertisement -spot_img