3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

содржи премногу пестициди

Еден вид зеленчук се вади од полиците на продавниците, содржи премногу пестициди

Еден вид зеленчук се вади од полиците на продавниците, содржи премногу пестициди Поради зголеменото ниво на пестициди линурон, Државниот инспекторат од пазарот го повлекува производот...

Latest news

- Advertisement -spot_img