More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  соборен

  Руски Тасс: Дронот што падна во Загреб синоќа беше соборен на Крим

  Руската новинска агенција Тас објави дека во четвртокот се урнале два украински беспилотни летала од ист тип Ту-141. „Првиот од нив падна во близина на...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img