5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

СИНОЌА СВЕЧЕНО БЕШЕ ОТВОРЕНО 61 ИЗДАНИЕ НА БАЛКАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ НА НАРОДНИ ПЕСНИ И ИГРИ

СИНОЌА СВЕЧЕНО БЕШЕ ОТВОРЕНО 61 ИЗДАНИЕ НА БАЛКАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ НА НАРОДНИ ПЕСНИ И ИГРИ

Синоќа на сцената на Долни Сарај, свечено беше отворен 61 Балкански фестивал на народни песни и игри. Во името на Собранието на Република Македонија,...

Latest news

- Advertisement -spot_img