4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Симболот на раселените деца од целиот свет – куклата „Малата Амал“ пристигна во Њујорк

Симболот на раселените деца од целиот свет – куклата „Малата Амал“ пристигна во Њујорк

Џиновска кукла висока 3,5 метри, наречена „Малата Амал“, која претставува деветгодишно девојче од Сирија, пристигна во Њујорк. Куклата е изложена во паркот Асторија во Квинс....

Latest news

- Advertisement -spot_img