20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

СЗО потврди повеќе од 1.000 случаи на мајмунски сипаници во 29 земји

СЗО потврди повеќе од 1.000 случаи на мајмунски сипаници во 29 земји

Светската здравствена организација (СЗО) досега потврди повеќе од 1.000 случаи на мајмуни кози во 29 земји кои не се ендемични за оваа болест. Опасноста...

Latest news

- Advertisement -spot_img