8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Селаковиќ чествуваше на Прохор Пчински

Селаковиќ чествуваше на Прохор Пчински

Српскиот министер за надворешни работи, Никола Селаковиќ, кој ја предводеше српската делегација на одбележувањето на Илинден во манастирот Прохор Пчински, денеска изјави дека Србија...

Latest news

- Advertisement -spot_img