7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Северна Кореја негираше дека извезува оружје во Русија

Северна Кореја негираше дека извезува оружје во Русија

Властите на Северна Кореја негираа дека и испорачувале оружје на Русија, објавија тамошните државни медиуми, откако пред неколку недели САД објавија дека Москва бара...

Latest news

- Advertisement -spot_img