14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

северен тек

Швеѓаните нашле и четврто оштетување на Северниот тек

Шведската крајбрежна стража наводно открила четврто истекување гас на гасоводот Северен тек. Крајбрежната стража соопшти дека го лоцирала истекувањето откако два цевководи што воделе од...

Цената на гасот во Европа нагло порасна, трговците стравуваат за снабдување

Цените на плинот силно пораснаа во вторник на европските пазари, поттикнати од стравувањата од недоволно снабдување поради штрајкот на нафтените работници во Норвешка и...

Во случај на инвазија на Украина од страна на Русија ,западот спремен со резервни ригорозни санкции!!!

Западните земји и Јапонија во вторникот ја казнија Русија со нови санкции поради нејзината одлука да испрати војници во сепаратистичките региони во источна Украина...

Latest news

- Advertisement -spot_img