8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

света литургија

На Денот на сесловенските просветители свети Кирил и Методиј ќе се одржи литургијата со која ќе чиноначалствуваат поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ

На Денот на сесловенските просветители свети Кирил и Методиј, денеска во соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје, ќе се одржи литургијата, со која...

Latest news

- Advertisement -spot_img