18.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

санкции

Гасните санкции ќе ја чинат Германија дополнителни пет милијарди евра годишно

Руските санкции против Гаспром Германија и нејзините подружници би можеле да ги чинат германските даночни обврзници и корисници на гас дополнителни пет милијарди евра...

Руските олигарси ширум светот останаа без луксузни јахти, палати, уметнички дела…

Од раскошни јахти и палати до приватни авиони и уметнички дела, супербогатите Руси под товарот на западните санкции се лишени од своите луксузни играчки.Конфискацијата...

Без рубли – нема гас: Некои ги прифатија условите, некои не, кому му е најнепријатно???

Без Рубла - без гас!! Руски Гаспром вчера ја прекина испораката на природен гас за Полска и Бугарија поради одбивањето да плати за енергија...

Науката во Русија под санкции: Ова е ситуација во која сите губат!!!

Десетици светски научници од 2000 година секоја година доаѓаат на оддалечената руска североисточна научна станица на реката Колима во Сибир за да ги проучуваат...

Министерството за финансии на САД ги прошири санкциите кон Русија и на криптовалутите

Канцеларијата за контрола на странски средства на американското Министерство за финансии (OFAC) издаде нови упатства во петокот, објаснувајќи дека американските граѓани и компаниите за...

САД воведоа санкции за рускиот милијардер и членови на семејството Дмитриј Песков

Соединетите Држави во петокот воведоа санкции против рускиот милијардер Виктор Векселберг, членовите на семејството на Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, 10...

Земјите ширум светот ја прошируваат листата на санкции против Русија

Списокот на санкции против Русија се проширува - владата на Нов Зеланд објави закон со кој ќе може да воведе санкции кон Русија, Јужна...

Последна шанса: Поради остри санкции, Русите ги полнат возовите и бегаат во Финска

Тоа е една од ретките преостанати рути од Русија до ЕУ. Возовите за Финска се полни со Руси кои мислат дека ова е нивната...

Ова е список на сите компании што ја напуштиле Русија

Откако западните земји воведоа санкции кон Русија поради инвазијата на Украина, голем број компании решија да ја напуштат Русија.Русија се обидува да го запре...

Страдаат и мачките: воведени се санкции и за руските мачки!!!

Меѓународната федерација на одгледувачи на мачки (Federation Internationale Feline - FIFe) одлучи да им забрани на руските мачки да учествуваат на меѓународни натпревари поради...

Latest news

- Advertisement -spot_img