7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Само 20 отсто од Австријците го поддржуваат членството на Македонија во ЕУ

Само 20 отсто од Австријците го поддржуваат членството на Македонија во ЕУ

Проширувањето на Европската Унија не е меѓу приоритетите на австриските граѓани, откриваат резултатите на неодамна објавената анкета, додека Македонија може да се надева на...

Latest news

- Advertisement -spot_img