16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Руски проектили оштетиле дел од големата нуклеарна централа што сега е под руска контрола

Руски проектили оштетиле дел од големата нуклеарна централа што сега е под руска контрола, но дека нема истекување радијација

Украинската нуклеарна агенција соопшти дека руски проектили оштетиле дел од големата нуклеарна централа што сега е под руска контрола, но дека нема истекување радијација. Во...

Latest news

- Advertisement -spot_img