2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Руски политичар: Напредуваме полека

Руски политичар: Напредуваме полека, украинската армија е една од најсилните

Рускиот политичар Франтс Клинцевич за руската телевизија го коментираше напредокот на Русија во Украина, велејќи дека напредокот е бавен поради силната украинска армија. Клинцевич вели...

Latest news

- Advertisement -spot_img