2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Руски „Гаспром” ја прекина испораката на гас за италијанската компанија „Ени”

Руски „Гаспром” ја прекина испораката на гас за италијанската компанија „Ени”, наведувајќи го како проблем транспортот преку Австрија

Руски „Гаспром” ја прекина испораката на гас за италијанската компанија „Ени”, наведувајќи го како проблем транспортот преку Австрија, соопшти денеска италијанскиот енергетски гигант, додавајќи...

Latest news

- Advertisement -spot_img