25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Руската армија нема да упаѓа во последното упориште во Мариупол

Руската армија нема да упаѓа во последното упориште во Мариупол

Рускиот претседател Владимир Путин го откажал нападот врз фабриката за челик Азовстал во Мариупол, пренесува руската агенција ТАСС. – Главниот командант издаде наредба за откажување...

Latest news

- Advertisement -spot_img