3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Русија станува сопственик на украинската нуклеарка Запорожје

Русија станува сопственик на украинската нуклеарка Запорожје

Рускиот претседател Владимир Путин со указ објавен денеска нареди преземање на украинската нуклеарна централа Запорожје и впишување во сопствеништво на Руската Федерација. Најголемата централа во...

Latest news

- Advertisement -spot_img