14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Русија обезбеди коридор

Русија обезбеди коридор, познато е која земја прва ќе ја добие испораката

објавија дека е постигнат договор за продажба на жито во странство, главно на Блискиот Исток, пренесе ТАСС. Евгениј Балицки, шефот на руската администрација на регионот...

Latest news

- Advertisement -spot_img