20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Румен Радев

Румен Радев по трет пат ќе се обиде да додели мандат за нов премиер на Бугарија

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска ќе има консултации со претставници на пратеничките групи во 47. Народно Собрание, пред да го врачи третиот мандат...

Радев: „Францускиот предлог“ за деблокирање на евроинтегративниот процес на Северна Македонија е најдобар за Бугарија, но бугарските политичари не треба да брзаат да прогласат...

„Францускиот предлог“ за деблокирање на евроинтегративниот процес на Северна Македонија е најдобар за Бугарија, но бугарските политичари не треба да брзаат да прогласат историска...

Радев прашува – ако за еден збор не можете да најдете мнозинство, што друго ќе можете?

Европската перспектива на Република Северна Македонија нема алтернатива и е стратешка цел на Бугарија, изјави претседателот на Бугарија Румен Радев. Сепак, нејзината интеграција не може...

Latest news

- Advertisement -spot_img