14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Рубљата е најсилна валута за 2022 година

Рубљата е најсилна валута за 2022 година

Рубљата е најсилна валута за 2022 година, велат податоците од светските берзи. Валутата од јануари скокнала за 45 отсто во однос на доларот, па...

Latest news

- Advertisement -spot_img