-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Роман Абрамович

Јахтата на Роман Абрамович закотвена во Мармарис

Луксузната јахта на рускиот милијардер Роман Абрамович е закотвена во живописното медитеранско одморалиште Мармарис на турската ривиера. Шесткатната јахта „Eclipse“ долга 164 метри и широка...

Косопственикот на ЛА Доџерс го презема Челзи за 4,25 милијарди фунти

Групата, предводена од Тод Боли, косопственик на бејзбол тимот Лос Анџелес Доџерс, даде понуда вредна 4,25 милијарди фунти (5,2 милијарди долари; 4,97 милијарди евра)...

Во близина на Турција плови јахтата на рускиот олигарх Абрамович

Мегајахта поврзана со санкционираниот руски олигарх Роман Абрамович беше видена како плови неколку километри од југозападниот брег на Турција во понеделникот. Абрамович е меѓу неколкуте...

Англичаните откриле каде се „скрил“ Роман Абрамович

Рускиот милијардер Роман Абрамович се крие од очите на јавноста откако британските власти му го замрзнаа целиот имот.Роман Абрамович поминува тешки денови во своевидна...

Супер-јахтата на Абрамович вплови во Тиват

Супер-јахтата „Соларис“ на рускиот олигарх Роман Абрамович, која е под меѓународни санкции, утрово вплови во Тиват и се укотви во близина на марината за...

Британците изрекоа санкции за неколку руски олигарси

Владата на Велика Британија го санкционираше рускиот олигарх Роман Абрамович, замрзнувајќи го неговиот имот, вклучително и на англискиот фудбалски клуб Челзи. Во денешното соопштение, владата...

Тинејџерот Џек Свини кој го следел авионот на Маск сега го следи движењето на авионот на олигарсите Роман Абрамович, Алишер Усманов , Леонид Микелсон

Американскиот тинејџер, кој стигна до медиумите отворајќи страница на Твитер каде го следи движењето на приватниот авион на американскиот милијардер Илон Маск, најде нови...

Јазот во Русија се продлабочува, се повеќе олигарси го креваат гласот против војната

Додека Европа и САД ги засилуваат санкциите против елитата на руските олигарси, некои ултрабогати луѓе во круговите на Владимир Путин почнаа да зборуваат против...

Украинците го контактирале Абрамович, а тој се согласил да им помогне,му сврте грб на Путин најголемиот олигарх

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, се обидува да посредува за мирен крај на војната во Украина, изјави неговиот портпарол. Имаше притисок од Абрамович од Британија...

Роман Абрамович доби забрана за престој во Велика Британија, од каде што ќе биде протеран ако се појави во својот 125 милиони фунти вреден...

Газдата на премиерлигашот „Челзи“, Роман Абрамович, доби забрана за престој во Велика Британија, од каде што ќе биде протеран ако се појави во својот 125...

Latest news

- Advertisement -spot_img