16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Робот

Робот му скршил прст на момче за време на шаховски натпревар

Прст на седумгодишно момче бил скршен од робот за време на шаховски меч одржан минатата недела во Москва, објави во неделата Би-Би-Си, цитирајќи руски...

Latest news

- Advertisement -spot_img