2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Риши Сунак ќе се кандидара за лидер на конзервативците во Британија

Риши Сунак ќе се кандидара за лидер на конзервативците во Британија

Британскиот конзервативец Риши Сунак, чија оставка од кабинетот на премиерот Борис Џонсон помогна да предизвика лавина оставки од други министри, денеска ја објави својата...

Latest news

- Advertisement -spot_img