8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

рецесија

Азиските берзи паѓаат, Волстрит е под притисок, ризиците од рецесија растат

На азиските берзи во вторникот, втор ден по ред, цените на акциите драстично паднаа, додека вредноста на доларот во однос на кошницата валути достигна...

Ескалацијата на војната води до хаос на пазарите: „Ситуацијата е крајно опасна“

Евентуалното прекинување на увозот на руска нафта и гас доведе до нагло зголемување на цената на овие извори на енергија. Еден барел нафта од...

Latest news

- Advertisement -spot_img